Як відновити позолоту на біжутерії

Під терміном "позолота" розуміють покриття будь-якого іншого металу тонким шаром золота. Технологічний процес, який у своїй використовується називається золоченням. Позолота на виробі виконує дві основні функції: декоративну (надає відтінок шляхетного металу) та захисну (захищає виріб від утворення корозії).
Позолочення утворюється шляхом нанесення спеціальних паст та фарб, накладання фольги сусального золота, гальванізації та напилення.
Механічні способи золочення виробів
Під механічними способами розуміють масляне напилення та клейове золочення. У першому випадку золотий лист фіксується на масляний лак. Перевагою даного способу є те, що позолота закріплюється не тільки на металі, але при необхідності на вставках з пластику.
Клейовий спосіб є одним із найдавніших. На підготовлену основу наносять до 12 шарів поліменту і після цього накладають лист сусального золота. Проведення процедури потребує абсолютно сухого приміщення. Тільки тут можна гарантувати отримання яскравого блиску.
Електрохімічний метод золочення прикрас
При реалізації гальванічного методу прикраса міститься до складу солей золота та пропускають електрострум. В результаті фізичної реакції частинки солей золота у високій концентрації осідають на виробі.
Електрохімічна металізація передбачає попереднє нанесення спеціальних гелів, що містять метал. За рахунок наявності молекулярних зв'язків з поверхнею прикраси шар золота надійно фіксується і набуває механічної міцності.
Домашні методи золочення виробів
Одним із найпопулярніших методів золочення є натирання металу. Для цього в ємності з'єднують розчин ціаністого калію, хлорне золото та крейда. Компоненти перемішують до утворення однорідної кашки.
Перед нанесенням складу прикрасу ретельно промивають та знежирюють. За допомогою велюрової щіточки поверхню натирають одержаною масою, а потім полірують.
Хлорне золото також можна розчиняти в ефірі, після випаровування якого на прикрасі будь-якої конфігурації утворюється найтонший шар золота, що має благородний блиск.
Для приготування хлорного золота потрібна азотна та соляна кислота, які з'єднують у співвідношенні 1:3. Натуральне золото поміщають в отриманий склад і випарюють. Саме ця частина процедури є найбільш небезпечною, оскільки при недотриманні правил безпеки та захисту може обернутися опіками дихальних шляхів.
Якщо золочення наноситься на срібло, склад готують із:
- 5 г хлорного золота;
- 10 г кухонної солі;
- 15 г ціаністого калію;
- 10 г соди;
- 750 мл води.
Для золочення латуні та міді використовують:
- 1 г хлорного золота;
- 1000 мл води;
- 3 г їдкого калію;
- 5 г фосфорно-натрієвої солі;
- 16 г ціаністого калію.
Незважаючи на доступність компонентів, процес золочення вимагає акуратності через використання ціаністого калію, що є потенційно небезпечним для здоров'я.
- Як поєднувати біжутерію Xuping із повсякденними та вечірніми образами: стильний гідЕлегантність на кожен день і розкіш для особливих випадків: як правильно добирати прикраси Xuping до будь-якого стилПовна версія статті
- Як обирати ювелірну біжутерію Xuping для корпоративних подарунківКорпоративні подарунки — це не просто формальність, а можливість виразити вдячність, підвищити мотивацію працівників або зміцнити ділові відносини. Однак, щоб подарунок був дійсно цінним і запам'ятався, важливо правильно вибрати ювелірну біжутерію. Біжутерія Xuping є чудовим варіантом для корпоративних подарунків завдяки своєму елегантному дизайну, доступності та універсальності. Ось кілька порад, як обирати ідеальну біжутерію Xuping для корпоративних подарунків.Повна версія статті